Najgłębiej zakorzenioną w Polskiej tradycji i obyczajowości formą pożegnania osoby zmarłej jest pogrzeb tradycyjny. Organizujemy ceremonie pogrzebowe zarówno religijne jak i świeckie, pogrzeby o charakterze państwowym oraz z asystą wojskową. Niezależnie od charakteru pogrzebu, uroczystości mogą być poprzedzone wystawieniem trumny z ciałem w kaplicy cmentarnej bądź w sali pożegnań szpitalnego prosektorium. Jest to moment, w którym po raz ostatni rodzina i przyjaciele mogą zobaczyć i pożegnać bliską im osobę. Trumna zostaje zamknięta i w kościele obowiązuje zakaz jej otwierania (na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 07.12.2001 r. w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi (Dz. U. Nr. 153, poz. 1783).
Zdecydowaną większość organizowanych przez nas ceremonii stanowią pogrzeby katolickie. Najważniejszą częścią pogrzebu jest Msza święta ofiarowana w intencji zmarłej osoby. Bardzo często jest ona poprzedzona modlitwą różańcową, której przewodniczenie mogą Państwo powierzyć osobie z naszej firmy. Po zakończonej liturgii trumna z ciałem odprowadzana jest na cmentarz, gdzie kapłan odprawia obrzędy ostatniego pożegnania. Na życzenie Rodziny, wszystkim uczestnikom pogrzebu wyrażamy wdzięczność za udział w ceremonii pogrzebowej i za okazane wsparcie. Po słowach podziękowania następuje umieszczenie trumny w grobowcu bądź w grobie oraz złożenie kwiatów i zniczy.
W przypadku świeckich ceremonii pogrzebowych pożegnaniu towarzyszy Mistrz Świeckiej Ceremonii Pogrzebowej. Jest on odpowiedzialny za przygotowanie scenariusza pogrzebu. Po przeprowadzeniu wywiadu z bliskimi zmarłej osoby tworzy on mowę okolicznościową wygłaszaną w czasie pożegnania. Stanowi ona jedną z głównych elementów pogrzebu, obok oprawy muzycznej lub prezentowaniu zdjęć.